Du er her: Forsiden / Ergoterapeutene / vi mener / Påvirkningsarbeid / Tidligere saker / Enkeltsaker / Innovasjon og omsorg

Innovasjon og omsorg

Regjeringen har oppnevnt et utvalg som skal finne nye løsninger for å møte framtidens omsorgsutfordringer. Utvalget skal gi en vurdering av mulighetene for produktutvikling, næringsutvikling og eksport som følge av et samarbeid mellom næringsliv og offentlig sektor på omsorgsfeltet, med spesiell vekt på utvikling av arkitektur og ny teknologi.

Smarthusløsninger og ny omsorgsteknologi gir brukerne nye muligheter til å mestre egen hverdag og kan bidra til å fremme selvstendighet og uavhengighet. Telemedisin og ny kommunikasjonsteknologi gir helse- og omsorgstjenestene mulighet til å forbedre, forenkle og effektivisere virksomheten.

Les Norsk Ergoterapeutforbunds innspill til utvalget.

Les mer om utvalget på hjemmesidene til Helse- og omsorgsdepartementet.