Du er her: Forsiden / Fagbladet Ergoterapeuten / Reportasjer / Nyheter / Brudd i frontfagene

Brudd i frontfagene

Riksmegler Kari Gjesteby

Riksmegler Kari Gjesteby

Fellesforbundet krevde i dag stans i meglingen i oppgjøret med Norsk Industri. Innen midnatt lørdag må riksmeklingsmann Kari Gjesteby finne en løsning på frontfagoppgjøret. Hvis ikke går 35 000 medlemmer i Fellesforbundet ut i streik.

Fellesforbundet begjærte klokken 16 tirsdag den frivillige meklingen mellom partene i frontfagoppgjøret for avsluttet. Meklingen var tidligere på dagen blitt gjenopptatt etter en pause i påsken.
Nyslått riksmeklingsmann Kari Gjesteby har dermed fire dager på seg til å lose frontfagoppgjøret i havn.
– Vi vil jobbe hardt for å få til et resultat i løpet av denne tiden. Det har vært bevegelse mellom partene på enkelte punkter, og jeg har det beste håp om å komme i mål, sier hun til Aftenposten i dag.

Kommentarer